Bob Marley’i nasıl tanımazsınız?

Niçin gazetecilik mesleğini seçtiniz? Sizi gazeteciliğe yönelten iç ve dış odakları açıklayınız? Yapacak başka iş bulamadınız mı? Gazeteciliğin, sadece güzel ve iyimser şeyleri anlatma mesleği olduğunu size hatırlatan olmadı mı? Önünü ardını düşünmeden yaptığınız yayınların insanları birbirine düşüreceğini ve bazı beyefendileri rahatsız edebileceğini niçin hesaplamadınız?

Bir yazınızda, “İnsanlar ikiye ayrılır; iyi aile çocukları ve ötekiler” diyorsunuz; ötekilerle kimi kastediyorsunuz? İyi aile çocukları, örgütünüzün gizli adı mıdır? Gazetenizin yayınlarında muhalif ve demokrat bir çizgi izlediği, yapılan zabıta araştırmalarından ve bilirkişi raporlarından açıkça anlaşılıyor; siyasi muhalefet yapmaktan hiç utanmıyor musunuz? Niçin iktidara muhalefet ediyorsunuz; tutumunuzun bir çeşit nankörlük ve hadbilmezlik olduğu ve pişmanlık duyduğunuzu güzellikle itiraf ediniz. Gizli tanık programına yazılmanın avantajlarını biliyor musunuz?

Son dört seçimde hangi saiklerle, niçin ve kimlere oy verdiğinizi etraflıca açıklayınız? Bir yazınızda hilâfet ve saltanat modeline demediğinizi bırakmamışsınız; bu ayıp değil mi? Müslüman mısınız? Ayol siz ne biçim Müslümansınız? Zâlim dediğiniz kişilerle ne alıp veremediğiniz var?

Nerde oturuyorsunuz, oturduğunuz ev kime ait? Bu yaşta hâlâ kirada oturmaya utanmıyor musunuz? Bu yazarları nerden buldunuz, çok mu aradınız? “Zeytinyağının faydaları” başlıklı haberi kimin talimatıyla niçin yaptırdınız; zeytin üreticisi misiniz; zeytin lobisiyle derin ilişkilerinizi açıklayınız? Bu haber için faiz lobisinden de destek aldığınız belgelenmiştir; zeytinyağı konusunda köşe yazarken pişti olan yazarlarınızı tanır mısınız? Bu tesadüfü nasıl açıklarsınız? Boş zamanlarda yazarlarınıza koridorları paspaslatıp, bulaşık yıkattırdığınız doğru mudur?

Kültür-sanat sayfasında birtakım dış odaklı film tanıtımlarına yer vermekte maksat nedir; sinemanın, bir bilinçaltı yıkama aracı olarak kullanılabildiğini bilmiyor musunuz? Sinema kültürünü desteklemek yerine meselâ “Ben bilmem bizim herif bilir” gibi kültürel yarışmalara veya “Millete Hizmet yolunda” gibi yararlı tanıtımlara yer vermeyişinizi şiddetle açıklayınız.

Falan tarihte filan TV’de niçin konuştunuz; öyle her çağrıldığınız TV’ye gider misiniz? Üstelik canlı bir yayında hükümetin kararlarını beğenmeme cür’etini nerden aldığınızı belirtiniz.

Silahsız terör örgütü kavramı hakkında ne biliyorsunuz; aikido kursuna gittiniz mi? Bu konuda yurtdışında özel eğitim aldınız mı? El Kaide’yi nasıl bilirsiniz; bu örgütü niçin eleştirdiğiniz hakkında bir tane mantıklı bir sebep gösterebilir misiniz; bunlar silâhlı mıdırlar, külâhlı mı? Silahsız terör örgütü kurmak ilhâmını hangi diziden aldınız; bu dizileri niçin seyrettiğinizi veya seyretmediğinizi ikna edici şekilde açıklayınız?

Bob Marley’i tanır mısınız? Niçin tanımazsınız? Bob Marley hakkında niçin haber yaptırmadınız; bu kişiye özel bir düşmanlığınız var mıdır, açıklayınız?

Bazı yazılarınızda sıkça İmâm-ı Âzam adlı kişiden bahsediyorsunuz; İmâm-ı Âzam kod adlı kişi kimdir, nerede yaşar, sürekli ikametgâh adresi nedir? Kendisiyle ilişkinizin boyutları nedir, güzellikle itiraf ediniz.

Kerbelâ olayları esnasında nerede olduğunuza, ne yaptığınıza dair güçlü şahitler gösterebilir misiniz? Olumsuz bir dille bahsettiğiniz Yezid kod adlı kişinin hakkınızda suç duyurusu var. Bu kişiye niçin husûmet duyuyorsunuz; ne alıp veremediğiniz var?


Kaynak (Arşiv)